Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Shënohet Java evropiane e mobilitetit në Shkup

Shkup, 20 shtator – Në suaza të shënimit të Javës evropiane të mobilitetit sot te Guaca në Parkun e qytetit do të mbahet ngjarje “Velo Rodeo” në organizim të shoqatës së qytetarëve “Eko Logik”.

Ngjarja është mbështetur nga Delegacioni i Bashkimit Evropian në Shkup, ndërsa të drejtë të pjesëmarrjes kanë nxënësit nga klasa e katërt deri në të nëntën në shkollat fillore të cilët kanë dëshirë të ngasin biçikletë dhe të argëtohen në mënyrë edukative.

Për shkak të pandemisë me Kovid-19, organizatorët paralajmërojnë se ngjarja do të mbahet siaps protokollit zyrtar për organizim të ngjarjeve publike në respektim të tërësishëm të masave shëndetësore.

Java evropiane e mobilitetit, e cila tradicionalisht mbahet çdo vit nga data 16 deri më 22 shtator, këtë vit mbahet nën moton “Mobilitet me 0 emisione për të gjithë”.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...