Agjencia Zhurnal.KS
Teknologji

Shfletuesi Brave ofron mbrojtje ndaj mashtrimeve me kriptomonedha

PhishFort ka hyrë në bashkëpunim me kompani si Binance Labs dhe MyEtherWallet për gjurmimin e mashtrimeve phishing Web3.

Brave, shfletuesi me në fokus privatësinë i cili bllokon gjurmimin dhe dhuron përdoruesve kriptomonedhës BAT (Basic Attention Token), ditën e sotme bëri të ditur se ka rritur sigurinë me mjete të reja anti-phishing.

Shfletuesi tani implementon teknologjinë open-source të PhishFort, një firmë anti-phishing dhe e mbrojtjes së brendit.

PhishFort ka hyrë në bashkëpunim me kompani si Binance Labs dhe MyEtherWallet për gjurmimin e mashtrimeve phishing Web3.

Për shembull PhishFort ka shkruar për rritjen e mashtrimeve me aplikacionet e decentralizuara duke i nxitur përdoruesit të dorëzojnë kredencialet e tyre në këtë proces.

Zgjidhja e PhishFort është një listë e përditësuar e mashtrimeve dhe sajteve të sigurta e cila tani është integruar në Brave.

Kur përdorni Brave për të ndërvepruar me aplikacionet e decentralizuara Web3, do të paralajmëroheni nëse jeni duke vozitur në ujëra të turbullta. /PCWorld Albanian

Postime të ngjashme

Tesla pranon bitcoin për shitjen e veturave

S.B.

Përdoruesit e Android-it raportojnë një numër problemesh me aplikacionet e tyre – ja si të zgjidhet problemi

S.B.

SpaceX shpreson të “lëshojë dhe zbresë” një prototip të ri të Starship këtë javë – pas shpërthimit të tri të tjerave

S.B.

Samsung dëshiron të sjellë një telefon inteligjent që paloset dy herë

S.B.

Shitet për 2.9 milionë dollarë postimi i parë në Twitter

S.B.

Nëse identifikoheni me më shumë se gjysmën e këtyre gjërave, ju jeni të fiksuar pas mediave sociale

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...