Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Shifra alarmante/247 të infektuar, 15 të vdekur dhe 321 të shëruar

Shkup, 26 tetor – Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 737 teste, dhe janë regjistruar 247 raste të reja të kovid-19 në: Shkup-116, Kumanovë-4, Shtip-12, Prilep-23, Tetovë-10, Strugë-12, Veles-7, Manastir-8, Ohër-14, Kavadar-2, Gostivar-10, Strumicë-6, Kriva Pallankë-3, Radovish-2, Kocan-3, Probishtip-5, Demir Hisar-1, Makedonski Brod-1 , Kërçovë-6 dhe Resnjë-2.

Sot, Instituti i Shëndetit Publik regjistron 321 pacientë të shëruar nga: Shkup-189, Kumanovë-12, Dibër-1, Stip-9, Prilep-15, Tetovë-8, Strugë-5, Veles-1, Manastir-3, Ohër-7 , Kavadar-5, Gostivar-3, Gjevgjeli-7, Strumica-16, Kriva Pallanka-6, Kocani-11, Probishtip-2, Berovë-3, Valandovë-5, Sveti Nikole-4, Kërçovë-6, Resnjë-2 , Negotinë-1.

15 persona vdiqën, dy pacientë nga Shkupi (73 dhe 78), një nga Kumanova (68), tre pacientë nga Tetova (60, 70 dhe 77), dy nga Struga (73 dhe 75), një nga Velesi (58), një nga Ohri (69), një nga Kavadari (71), një nga Gostivari (71), një pacient nga Gjevgjelia (76) dhe dy pacientë nga Kocani (49 dhe 68). Të gjithë pacientët vdiqën në spital.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...