Agjencia Zhurnal.KS
Shqipëri

Shifrat/ Rama bën krahasimin me 2012-ën, “kanë harruar disa që flasin për rritje të krimit”

Opozita ka kritikuar shpesh qeverinë për mos luftimin e krimit të organizuar.

Akuzave të opozitës mbi rritjen e kriminalitetit në vend, kryeministri Edi Rama ka vendosur t’i përgjigjet me një status në profilin e tij në Facebook.

Rama ka publikuar disa shifra krahasuese nga numri i vrasjeve në vitin 2012 dhe 2019.

Sipas shifrave të publikuara nga Rama, në vitin 2012 numri i vrasjeve ishte 126, ndërsa në vitin 2019 numri i vrasjeve kishte rënë në 58.

Publikimin e këtyre shifrave Rama e shoqëroi me mesazhin duke ironizuar opozitën:

‘Me këto shifra që tregojnë sa shumë kanë harruar disa që flasin për rritje të krimit (ndërkohë që nuk po vendos 2020-ën sepse shifra është ende më shumë domethënëse, po meqë viti s’ka mbaruar akoma).

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...