Agjencia Zhurnal.KS
Auto

Shihni se çfarë mund të bëjë Hummer i ri

Hummer i ri duket se po bën revolucion në tregun e makinave. 

Hummer vendosi një risi në makinën e saj.

Bëhet fjalë për të ashtuquajturën “Gaforrja” mënyra e funksionimit të makinës, e cila lëviz diagonalisht dhe të kujton mënyrën e lëvizjes së gaforres, shkruan Caranddrive.

‘CrabWalk’ sjell rrotullimin e rrotave të pasme në të njëjtin kënd me pjesën e përparme, gjë që ndryshon në mënyrë drastike manovrueshmërinë e automjetit, transmeton Telegrafi.

Çdo gjë tjetër me këtë makinë është sekret, por vetëm dihet se kjo makinë ka mbi 1000 kuaj fuqi dhe 15,574 Nm çift rrotulluese, si dhe përshpejtimin në 100 km/orë në më pak se tre sekonda.

Duket joreale për një automjet kaq të madh dhe të rëndë, por ja që këto janë performancat e saj.

Postime të ngjashme

Një Lotus “i ri” i vitit 2013 shitet për 70.000 dollarë

S.B.

Prodhuesi më i madh i veturave në Kinë do të lansojë rivalin e Teslas

S.B.

Megane 2021 i prin rrugës elektrike të Renaultit

S.B.

Hyundai paralajmëron nxjerrjen në treg të modelit Alcazar

admin

Nis prodhimi i Audi Q4 e-tron

admin

Elon Musk: Ne kemi bërë veturat më të mirë të të gjitha kohërave

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...