Agjencia Zhurnal.KS
Auto

Shikoni se çfarë ofron sedan më i fuqishëm në treg

Fuqi të madhe, performancë e shkëlqyer, dizajn i jashtëzakonshëm, por edhe me çmimin kjo makinë qëndron fort në tokë.

Kanë kaluar katër vjet që kur Lucid Air u prezantua si një prototip, dhe tani ne mund ta shohim atë në dritë të plotë. Nuk ka më dyshim, ky është një model që tërheq vëmendjen jo vetëm me dizajnin e tij mbresëlënës, por edhe me teknologjitë më të mira, transmeton Telegrafi.

Mbi një mijë “kuaj”

Amerikanët kanë në dispozicion katër konfigurime. Më interesantja është kombinimi i baterive 113 kWh dhe dy motorëve elektrikë me mbi 1,080 kuaj fuqi. Shpejtësinë nga 0 në 100 km/orë e arrin për vetëm 2.5 sekonda dhe ka një shpejtësi maksimale prej 270 km/orë.

Pastaj janë versionet Air, i ndjekur nga Air Touring dhe Air Grand Touring.

Versioni Air Touring ka “vetëm” 620 kuaj fuqi, dhe shpejtësinë nga 0 në 100 km/orë e arrin në 3.2 sekonda.

Dhe çmimi?

Dhe tani më e mira. Çmimi më i lirë është 72,500 dollarë.

Air Touring do të vijë në fillim të vitit të ardhshëm për 87,500 dollarë, Air Grand Touring 131,500 dollarë.

Ndërsa makina me performancat më të mira vjen me një çmim prej 161,500 dollarë.

Postime të ngjashme

Një Lotus “i ri” i vitit 2013 shitet për 70.000 dollarë

S.B.

Prodhuesi më i madh i veturave në Kinë do të lansojë rivalin e Teslas

S.B.

Megane 2021 i prin rrugës elektrike të Renaultit

S.B.

Hyundai paralajmëron nxjerrjen në treg të modelit Alcazar

admin

Nis prodhimi i Audi Q4 e-tron

admin

Elon Musk: Ne kemi bërë veturat më të mirë të të gjitha kohërave

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...