Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Shilegov: Inkurajoj autoritetet lokale që bashkë të hymë në luftën kundër ndërtimeve pa leje

Shkup, 2 shtator, zhurnal.mk – Gjatë ditës së sotme filloi rrënimi i ndërtesës te Mavrovasja në Shkup.

Kryetari i Qytetit të Shkupit, Petre shilegov përshëndeti këtë veprim dhe i inkurajoi autoritetet lokale që të hynë në luftë kundër ndërtimeve pa leje.

“Edhe një herë dua të theksoj se Qyteti i Shkupit nuk ka kompetenca të ndërhyjë për ndërtimin pa leje te Mavrovasja. Me rrënimi e këtij objekti, jam i bindur se qytetarët do ta shohin sundimin e së drejtës. I inkurajoj autoritetet lokale që bashkërisht të hymë në luftën kundër ndërtimeve pa leje”, tha Shilegov.

Ndërkaq pronari i objektit, Mevludin Aliti tha se për këtë do të ankohet deri në Strazburg dhe lihen punëtorë dhe familja e tyre pa punë.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...