Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Shilegov: Shkupi ka rreth 140 ndërtime pa leje

Shkup, 5 shtator – Kryetari i Qytetit të Shkupit, Petre Shilegov sot në konferencë për shtyp theksoi se kryeqyteti ka rreth 140 ndërtime pa leje. Ai u mëshirua me kafenenë “Fontana” duke thënë se e njëjta mund të rindërtohet siç ka qenë përparam

“Bashkia për fat të keq, nuk ka kompetenca mbi ndërtimet pa leje. Analitika tregon se ka rreth 140 objekte pa leje në territorin e Bashkisë së Shkup. Ju bëj thirrje institucioneve ta kryejnë punën e tyre”, tha Shilegov.

Siç është njoftuar opinioni objekti para QT Mavrovasja për tre ditë u rrënua ndërsa rrënimi filloi të mërkurën kur Qeveria i rekomandoi Komunës së Çairit dhe NP Rrugët e Maqedonisë të nënshkruajnë marrëveshje për rrënim. Po e njëjta, komuna e Çairit i kishte dhëne leje për ndërtim pronarit të biznesit.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...