Agjencia Zhurnal.KS
Teknologji

Shitet për 2.9 milionë dollarë postimi i parë në Twitter

Postimi i parë në Twitter i shpikësit të Twitterit Jack Dorsey i është shitur për 2.9 milionë euro një biznesmenit në Malajzi.

Postimi ishte publikuar më 21 mars të 2006-s dhe thoshte “vetëm po e vendosë tweetin tim” dhe është shitur në një ankand për bamirësi.

Blerësi me bazë në Malajzi Sina Estavi e krahasoi blerjen e postimit me blerjen e një pikture të Mona Lizës.

Postimi u ble duke përdorur kriptomonedhën eter, një rival i bitcoinit.

“Ky është vetëm një tweet”, ka postuar Estavi në Twitter. “Mendon që vite më vonë njerëzit do ta kuptojnë vlerën e vërtetë të postimit, si të pikturës së Mona Lizës”, ka shkruar ai.

Postime të ngjashme

Tesla pranon bitcoin për shitjen e veturave

S.B.

Përdoruesit e Android-it raportojnë një numër problemesh me aplikacionet e tyre – ja si të zgjidhet problemi

S.B.

SpaceX shpreson të “lëshojë dhe zbresë” një prototip të ri të Starship këtë javë – pas shpërthimit të tri të tjerave

S.B.

Samsung dëshiron të sjellë një telefon inteligjent që paloset dy herë

S.B.

Nëse identifikoheni me më shumë se gjysmën e këtyre gjërave, ju jeni të fiksuar pas mediave sociale

S.B.

Sony Playstion ndan 10 lojëra falas

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...