Agjencia Zhurnal.KS
Bota

Shkon në 48 milionë, numri i të prekurve nga koronavirusi në botë

Numri i personave të prekur nga Covid-19 në të gjithë botën që nga nisja e pandemisë e deri më tani ka shkuar në 48 milionë.

Sipas shifrave të Universitetit amerikan “Johns Hopkins”, numri i viktimave ka shkuar afërsisht në 1 milionë e 250 mijë.

Vendi më I goditur në botë deri më tani nga koronavirusi është SHBA, me afro 9.5 milionë raste dhe 233 mijë të vdekur.

Vetëm në 24 orët e fundit në këtë vend janë prekur 100 mijë persona.

Më pas vijnë nga India dhe Brazili.

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...