Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Shkup, sanksionohen 339 shoferë

Shkup, 1 tetor, zhurnal.mk – Gjatë ditës së djeshme në suaza të aksionit të përforcuar të kontrollit në trafik në territorin e Qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 339 sanksione.

Nga MPB sot bënë të ditur se pa patentë shoferë janë gjobitur 22 persona, për tejkalim të shpejtësisë së lejuar të lëvizjes janë 108 kundërvajtje, ndërsa automjete teknikisht të parregullta dhe të paregjistruara janë 16.

Janë sanksionuar edhe shtatë motoçiklistë, janë shqiptuar edhe 73 masa për parkim të parregullt, si dhe 84 gjoba për mosmbajtja të maskës.

“Kontrollet e përforcuara në komunikacion vazhdojnë edhe ditëve në vijim. U bëjmë apel qytetarëve t’i respektojnë rregullat në trafik që ta rrisim sigurinë në komunikacion”, theksohet në kumtesën e MPB-së.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...