Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Shpallen heronj nga presidenti të gjithë pjesëtarët e Policisë të rënë në detyrë

Presidenti, Hashim Thaçi ka marrë vendim që t’i shpallë heronj të gjithë pjesëtarët e Policisë së Kosovës të rënë në detyrë.

Këshilltari i kreut të shtetit për siguri, Bashkim Smakaj, në shënimin e 21-vjetorit të themelimit të Policisë së Kosovës, e ka bërë të ditur vendimin e Thaçit.

“Presidenti bazuar në kompetencat kushtuese që ka, me dekret presidentcial i shpallë heronj të gjithë pjesëtarët e Policisë së rënë  në detyrë”.

Përderisa vet presidenti Thaçi ka nisur ditën me një dedikim për Policinë e Kosovës, me rastin e 21-vjetorit të themelimit.

Përmes një statusi në rrjetin social Facebook, ai është shprehur mirënjohës ndaj tyre, për punën dhe angazhimin në këto 21 vjet.

“Faleminderit afër 19 mijë pjesëtarëve të Policisë së Kosovës – të uniformuar dhe civilë, për punën dhe angazhimin e tyre në këto 21 vjet”, shkruan Thaçi, mesazh të cilin e ka shoqëruar me një fotografi.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...