Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Shpallet tender për zbukurimin e sheshit në Shkup për vitin e ri me vlerë prej 200.000 euro

Shkup, 24 shtator – Zhurnal.mk – Qyteti i Shkupit ka shpallë tender për zbukurimin dhe dekorimin e sheshit të Shkupit, bulevaret dhe rrugët e qytetit për natën e vitit të ri. Vlera e tenderit shënon 200.000 euro pa TVSH, informon Zhurnal.

“Dekorimi dhe zbukurimi gjatë kohës së festave të fundvitit duhet të jetë në nivel të lartë estetik, në frymën e jetesës moderne, me dizajn bashkëkohor dhe atraktiv dhe efekte artistike”, thuhet në dokumentacionin e tenderit.

Kryetari i Qytetit të Shkupit thotë se sheshi do të dekorohet në fillim të dhjetorit, ndërsa a do të ketë pritje të organizuar, do të varet nga fotografia epidemiologjike, gjegjësisht nga gjendja me korona virusin.

Vitin e kaluar dekorimi pati kushtuar 260.000 euro. Madje për vitin e ri pati kënduar këngëtari i njohur boshnjak, Dino Merlin, i cili siç pati thënë Shilegov, është paguar nga sponzorët. Vetëm Dino Merlin, pati kushtuar hiç më pak se 100.000 euro.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...