Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni TOP LAJM

Shpalljen zgjedhjet në BFI

Shkup, 11 nëntor, zhurnal.mk – Rijaseti i Bashkësisë Fetare Islame të Republikës së Maqedonisë së Veriut, të mërkurën më 11.11.2020, nën udhëheqjen e v.d. Kryetarit të BFI Reisul Ulema H. Hfz. Shaqir ef. Fetai dhe në përbërje të plotë, mbajti mbledhjen e radhës në të cilën u diskutua për disa pika të rendit të ditës, ndër të cilat më të rëndësishme ishin:

-Miratimi i të gjitha raporteve të sektorëve të ndryshme të Rijasetit

-Emërimi i koordinatorëve në postin e myftinjve dhe atë: Koordinatori i Myftinisë së Shtipit Nasir ef. Rexhepi, emërtohet Myfti i Myftinisë së BFI Shtip, Koordinatori i Myftinisë së BFI Dibër, Reshat ef. Kaçallniku emërtohet Myfti i Myftinisë së BFI Dibër, Koodinatori i Myftinisësë BFI Manastir, Amit ef. Rasimi emërtohet Myfti i Myftinisë së BFI Manastir dhe Koordinatori i Myftinisë së BFI Kërçovë, Qamil ef. Rushiti, emërtohet Myfti i Myftinisë së BFI Kërçovë.

-Shpall zgjedhjet për Reisul Ulema të BFI në RMV dhe formoi regulloren dhe caktoi Komisionin Zgjedhor i cili do të meret me kushtet dhe datën e zgjedhjeve.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...