Agjencia Zhurnal.KS
Ekonomi Maqedoni

Shtrenjtohen nafta dhe benzina

Shkup, 16 nëntor – Zhurnal.mk – Komisioni Rregullator për Energjetikë, kanë vendosur që të rritin çmimet e derivateve të naftës dhe benzinës, informon Zhurnal.

Nga sonte në mesnatë, çmimi i benzinës EURO SUPER BS 98 do të rritet për 1 denarë, ndërsa benzina EURO SUPER BS 95 rritet për 1 denar e gjysmë.

Për 1 denar e gjysmë gjithashtu do të shtrenjtohet dhe dizeli si dhe vaji ekstra i lehtë për amvisëri.

Çmimi i ri i EUROSUPER BS 95 do të jetë 60 denarë për litër, BS 98 – 61,5 denar për litër.

Dizeli do të kushtojë 51 denarë për litër. Njëlloj 51 denarë do të kushtojë dhe vaji esktra i lehtë.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...