Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

S’i respektuan masat anti-Covid: Gjobiten 532 persona

Policia e Kosovës ka njoftuar se numri i personave që nuk i kanë respektuar masat antiCOVID -19 gjatë ditës së djeshme është 532.

Për këtë shkak, sipas ligjit COVID-19 janë shqiptuar tiketa.

Ndryshe, Ministria e Shëndetësisë ditë më parë ka lehtësuar masat por edhe ka bërë të ditur që më nuk do të ketë paralajmërime për shkelësit dhe se ata drejtpërdrejtë do të dënohen.

Megjithëkëtë për 24 orë në Kosovë kanë ndodhur 30 aksidente, prej të cilave 16 kanë përfunduar me persona të lënduar.

Themelohet Zyra për ofrimin e asistencës për qytetarët e Luginës së Preshevës

Policia njofton se për shkelësit e rregullave të trafikut janë shqiptuar 914 gjoba.

Po ashtu, gjatë 24 orëve të fundit janë arrestuar 10 persona, prej të cilëve 6 janë dërguar në mbajtje.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...