Agjencia Zhurnal.KS
Kuzhina

Si t’i piqni patatet në mikrovalë

Pos nxehjes së ushqimit dhe përgatitjes së kokoshkave, mikrovala mund t’ju shërbejë edhe për përgatitjen e patates së shijshme të pjekur

Pataten lajeni mirë, shpojeni me pirun, pastaj futeni në furrën e mikrovalës.

Aktivizoni mikrovalën në 5 minuta, pastaj rrotulloni patatet me peshqir letre.

Patatet ktheni sërish në mikrovalë dhe piqni edhe 2 – 3 minuta, transmeton Telegrafi.

Kur të piqen, ndani patatet përgjysmë, qitni kripë dhe piper sipas shijes, pastaj shtypni pak me pirun.

Mund t’i shtoni edhe kaçkavall të grirë në rende, sipas dëshirës.

Pastaj ktheni patatet në mikrovalë edhe një minutë, në mënyrë që kaçkavalli të shkrihet.

Për udhëzime më të hollësishme shikojeni videon.

Postime të ngjashme

Petulla të shijshme

S.B.

RINIA Center prej tani me pikë shitje edhe në Shkup

S.B.

Sallatë e ngrohtë me patate me mish toni

S.B.

Shije magjepsëse orientale: Sytliaçi origjinal turk është një kënaqësi për grykësit e vërtetë!

S.B.

Puding me fara Chia dhe kafe

S.B.

Brokoli me parmezan: Një recetë që do ta pëlqeni pa masë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...