Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Sindikata e policisë akuzon se ka tentativa për shuarjen e saj

Shkup, 12 shtator – Sindikata e Policisë akuzoi sot se është sjellë një njoftim i paligjshëm në Ministrinë e Brendshme, e cila ndalon pezullimin e tarifave të anëtarësimit në sindikatë për anëtarët e Unionit dhe se, siç thonë ata, është një përpjekje për ta shuar atë.

Sindikata pyetet pse dhe për cilat arsye anëtarësia e SPM u shfuqizua dhe nëse nuk do të thotë një hyrje në një regjim totalitar.

Sipas sindikatës, policia është fytyra e një vendi dhe për të rikthyer dinjitetin, Ministria e Brendshme duhet të fillojë një proces në të cilin oficerët e policisë që kryejnë detyrat e tyre në mënyrë profesionale do të trajtohen si profesionistë.

Sipas SPM, që ndikimet politike në Ministrinë e Brendshme të ndalen, është koha që të gjithë në Ministrinë e Brendshme të gjejnë vendin e tij, atje ku meriton.

SPM sot u bëri thirrje të gjitha institucioneve kompetente në vend që të marrin masa dhe, siç thonë ata, të korrigjojnë padrejtësinë që u bë me qëllim që të shuhet lëvizja sindikale në vend.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...