Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Situata me Covid 19: Për 10 ditë vdiqën 64 persona në Kosovë

Më 28 gusht u regjistrua vetëm 1 rast i vdekjes nga koronavirusi në Kosovë, duke e çuar numrin e përgjithshëm të viktimave në 499.

Por ky numër për 10 ditë u rrit për 64 dhe shkoi në 563.

IKSHPK dje njoftoi për bilancin e viktimave, ku numri i përgjithshëm është 563. Ndërkaq u regjistruan 92 raste të reja dhe u shëruan 115 pacientë.
Numri i rasteve aktive me COVID-19 në Kosovë është 3 mijë e 10.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...