Agjencia Zhurnal.KS
Auto

Skoda prezanton “Enyaqin”

Pas një kampanje testimesh, Skoda më në fund ka prezantuar SUV-in e parë elektrik. Modeli i parë elektrik pa emetim të dyoksid të karbonit quhet “Enyaq”.

Modeli do të vijë në disa versione. Ai “RS”, do të ketë 302 kuajfuqi të kombinuar nga motorët elektrikë. Përshpejtimin nga 0 në 100 kilometra për orë e arrin për 6.2 sekonda, teksa top-shpejtësinë që mund të arrijë e ka 180km/orë.

Në dispozicion për ngasje me sistem që tërheq me rrotat e pasme, dhe me të gjitha rrotat, “Enyaq” vjen me dy lloje baterish, që mund të bëjnë që modeli të ecën deri 389 kilometra distancë mes dy mbushjeve, dhe me tjetrën deri në 510 kilometra mes dy mbushjeve.

Skoda po përgatitet të pranojë para-porositë për modelet “Enyaq iV”, ndërsa shitja do të nisë vonë gjatë vitit të ardhshëm, me një çmim prej rreth 38 mijë eurosh.

Postime të ngjashme

Një Lotus “i ri” i vitit 2013 shitet për 70.000 dollarë

S.B.

Prodhuesi më i madh i veturave në Kinë do të lansojë rivalin e Teslas

S.B.

Megane 2021 i prin rrugës elektrike të Renaultit

S.B.

Hyundai paralajmëron nxjerrjen në treg të modelit Alcazar

admin

Nis prodhimi i Audi Q4 e-tron

admin

Elon Musk: Ne kemi bërë veturat më të mirë të të gjitha kohërave

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...