Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Sofijanova: Diçka e çuditshme po ndodhë me virusin

Shkup, 26 tetor, zhurnal.mk – Mjekja Aspazija Sofijanova në emisionin e sotëm në “Studio 10” në Tv 24 porositi se jeta e shëndetshme ndikon në imunitetin, duke shtuar se duhet më shumë aktivitet fizik në kohë të pandemisë së coronavirusit, transmeton Zhurnal.

“Diçka po ndodhë me vetë virusin, ndoshta tani vjen edhe ai virusi i influencës X1H1. Diçka po ndodhë edhe në nivelin e medicinës. Ky virus është ende i panjohur. Duhet më shumë aktivitet fizik, të ushqehemi mirë, por duhet të kushtojmë vëmendje ndaj atyre suplementeve që e përmirësojnë imunitetin. Jeta e shëndetshëm ndikon në imunitetin. Të mos harrojmë në vitaminën D3. Duhet të bëhet shprehi ajo”, potencoi Sofijanova.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...