Agjencia Zhurnal.KS
Shqipëri

Soreca takohet me kryetaren e KLGJ-së: Plotësimi i vendeve vakante në Gjykatën e Lartë, një nga prioritetet kryesore

Ambasadori i Bashkimit Evropian, Luigi Soreca është takuar gjatë ditës së sotme me kryetaren e Këshillit të Lartë Gjyqësor, Naureda Llagami.

Këtë e ka vetë të ditur ambasadori nëpërmjet një postimi në “ Twitter”. Gjishtashtu në postim Soreca shkruan se plotësimi i vendeve vakante mbetet një nga prioritetet kryesore të këtij Këshilli.

“U takova sot me kryetarën e Këshillit të Lartë Gjyqësor, Naureda Llagami. Këshlli luan një rol kyç në sistemin e ri të drejtësisë.  Plotësimi i vende vakante në Gjykatën e Lartë mbetet një nga prioritetet kryesore. BE-ja e mbështet KLGJ-në në pë përpjekjen për të vënë pavarësi dhe efikasitet në sistemin gjyqësor”, shkruan Soreca në twitter.

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...