Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Sot shpallet aktgjykimi për të akuzuarit në rastin “Shuplakat në Qendër”

Shkup, 29 shtator, zhurnal.mk – Sot në ora 12:00, pritet që gjykatësi i Gjykatës Themelore Penale, Dushan Josifov të shqiptojë vendimin për lëndën “Shuplakat në Qendër”.

Dje në fjalët përmbyllëse, mbrojtja tha se asnjë dëshmi nuk ishte prezantuar kundër ish-ministrit të Transportit dhe Lidhjeve, Mile Janakieski, dhe se ai nuk ndjehet fajtor.

Gjykimi për rastin “Shuplaka në Qendër” filloi katër vjet më parë. Dy të pandehur e pranuan fajin, njërit iu dha një dënim me kusht. Kundër Daniela Rangelova dhe dy të tjerëve, aktakuza është tërhequr ndërsa Nikolla Gruevski është në arrati.

Dënimi i paraparë me burg për të akuzuarit është nga pesë muaj deri në pesë vjet.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...