Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni TOP LAJM

Spasovski: Janë konstatuar mbi 14.000 shkelje në komunikacion në këtë periudhë

Shkup, 26 tetor, zhurnal.mk – Kemi seancë të Shtabit të Krizës dhe ende nuk kemi rekomandime të reja që do të thoshin masa më radikale. Por asgjë nuk përjashtohet”, tha për “Utrinski Brifing” ministri i MPB-së Oliver Spasovski.

Duke folur për rritjen e kontrolleve të policisë në rrugët e qytetit, Spasovski tha se MPB vazhdon aktivitetet për të sanksionuar shkelësit e rregullave të komunikacionit.

“Kontrolle bëhen në të gjithë territorin e vendit. Po trajtohen komuna të caktuara në bazë të planit të përgatitur më herët, me qëllim që të pakësohet kaosi që është i pranishëm në komunikacion. Kontrollet do të vazhdojnë edhe mëtej”, tha Spasovski.

Ai tha se janë konstatuar mbi 14.000 shkelje në këtë periudhë.

“Vazhdojnë aktivitetet në fushën për mbajtjen e maskës mbrojtëse. Mesatarisht kemi nga 1.000 të gjobitur në baza ditore për mbajtjen e maskës mbrojtëse, gjegjësisht për mbrojtje personale”, tha Spasovski.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...