Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Spasovski: Kemi monitoruar Jankullovskën, kishim njohuri për lëvizje

Shkup, 29 shtator – Policia monitoroi ish-ministren e brendshme, Gordana Jankuloska, për moslargimin e vendbanimit, përkatësisht Shkupin, sepse gjykata kishte caktuar një masë të tillë në njërën nga rastet e tjera ndaj saj, tha Ministri i Brendshëm, Oliver Spasovski një ditë pasi Jankuloska u dërgua në burg për të vuajtur dënimin e saj.

Sipas tij, me këtë mënyrë të veprimit, plotësohen boshllëqet që ekzistojnë në sistem gjatë ekzekutimit të sanksioneve, në mënyrë që këto boshllëqe të mos abuzohen, siç ishte rasti me ish-kryeministrin, Nikolla Gruevski i cili u arratis në Budapest ndërsa policia po e kërkonte dha referimin në burg.

– Ne kemi pasur një mbikëqyrje që ne e kryejmë në bazë të Ligjit për Policinë, ka një masë nga gjykata që ndalon largimin nga vendbanimi. Monitorimi bëhet gjithmonë pas vlerësimit të policisë bazuar në Ligjin për Policinë dhe urdhrin e lëshuar, tha Spasovski.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...