Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni TOP LAJM

Spasovski – Lorenco Sera: Shkupi dhe Madridi kanë bashkëpunim të shkëlqyeshëm në luftën kundër krimit të organizuar

Shkup, 25 shtator – Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski u takua sot në Ministrinë e Punëve të Brendshme me ambasadorin e Mbretërisë së Spanjës, Emilio Lorenco Sera ku u diskutua bashkëpunimi i shkëlqyeshëm operativ midis dy vendeve në luftën kundër krimit të organizuar., ballafaqimin me flukset e migracionit të paligjshëm dhe për bashkëpunimin me njëri-tjetrin nga kërcënimet terroriste.

Siç kumtoi MPB nga ambasadori Lorenco Sera u theksua mbështetja e Mbretërisë së Spanjës për anëtarësimin tonë të suksesshëm në Aleancën e NATO-s dhe mbështetjen për integrimin tonë të ardhshëm në Bashkimin Evropian.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...