Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Spasovski takon ambasadoren britanike, Gallouej

Shkup, 15 shtator – Ministri për Punë të Brendshme, Oliver Spasovski sot ka realizuar takim me ambasadoren e Mbretërisë së Bashkuar në vend, Rejçel Gallouej.

Në takim është folur për mbështetjen që ambasada e Mbretërisë së Bashkuar ia jep MPB-së me çka është theksuar rëndësia e zbatimit me sukses të Procesit të Berlinit që është me rëndësi të madhe në zbatimin e gjitha formave të krimit të organizuar me qëllim të forcimit të sigurisë në rajon.

Siç ka njoftuar MPB, në takim janë konfirmuar përcaktimet e përbashkëta për bashkëpunim më intensiv në të ardhmen në fushën e ruajtjes së sigurisë.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...