Agjencia Zhurnal.KS
Auto

SQ5 është një ‘raketë’ me naftë nga Audi

Audi ka vendosur të pasurojë Q5 të rinovuar së fundmi me një ofertë të performancës SQ5 të mundësuar nga një motor i fuqishëm me naftë.

Shkronja S është përdorur në Audi për ca kohë për të nënkuptuar një motor nafte, të paktën kur bëhet fjalë për Evropën.

Motori 3.0 V6 TDI është një motor i njohur, i cili i jep 341 kuaj fuqi dhe 700 Nm, transmeton Telegrafi.

Me të, kjo veturë shpejtësinë nga 0 në 100 km / orë e arrin për 5.1 sekonda dhe ka shpejtësi maksimale deri në 250 km / orë.

Ky model konsumon 0.7 l / 100 km.

Matrix LED janë në pjesën e përparme dhe OLED në pjesën e pasme.

Brendësia është një kopje e Q5 e ridizenjuar, me shtimin e dekorimit sportiv.

Ardhja në tregun evropian pritet në fillim të vitit të ardhshëm dhe çmimi në Gjermani do të jetë 68,137 euro.

Postime të ngjashme

Një Lotus “i ri” i vitit 2013 shitet për 70.000 dollarë

S.B.

Prodhuesi më i madh i veturave në Kinë do të lansojë rivalin e Teslas

S.B.

Megane 2021 i prin rrugës elektrike të Renaultit

S.B.

Hyundai paralajmëron nxjerrjen në treg të modelit Alcazar

admin

Nis prodhimi i Audi Q4 e-tron

admin

Elon Musk: Ne kemi bërë veturat më të mirë të të gjitha kohërave

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...