Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Stojanoska: Dekretet e miratuara nga Qeveria mbi gjendjen e jashtëzakonshme ishin për manipulim të zgjedhjeve

Shkup, 30 shtator – Dafina Stojanoska, anëtare e KQ të VMRO-DPMNE në paraqitjen e saj të ftuar në Tv24 foli për qëndrimin e VMRO se nuk do të votojë për zgjatjen e gjendjes së jashtëzakonshme sepse dekretet që u miratuan më parë nuk dhanë efekte për të kapërcyer ekonomik dhe krizë shëndetësore.

-VMRO ishte ndër partitë e para që bëri thirrje për gjendje të jashtëzakonshme, por sot kemi ardhur në faktin se pas atyre dekreteve të deklaruara kemi parë që arsyeja pse ato janë miratuar nuk ishte pandemia që goditi Maqedoninë dhe natyrisht kriza ekonomike që kemi paralajmëruar nga mauji Shkurt. Por ne pamë që asnjë efekt i atyre dekreteve nuk u arrit sepse shumë prej atyre dekreteve nuk ishin të destinuara për krizën ekonomike, ato ishin të destinuara për qëllime të tjera, për të mos përmendur abuzimet për zgjedhjet që pasuan, ato nuk kishin për qëllim vetëm për krizën shëndetësore dhe kjo është arsyeja pse sot ne jemi në një krizë edhe më të thellë shëndetësore e cila është gjithashtu ekonomike e cila të dy në periudhën vijuese do të thellohen, tha Stojanoska.

Ajo shtoi se për këto arsye sot VMRO deklaroi publikisht se ne nuk do të votojmë për këto dekrete sepse ato nuk sollën ndonjë gjë pozitive.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...