Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Strugë, nxënësit bojkotojnë mësimin online

Shkup, 1 tetor, zhurnal.mk – Nxënësit e shkollave të mesme Niko Nestor dhe Ibrahim Temo në Strugë vitin e ri shkollor e nisën me protesta. Me një marshim paqësor nëpër rrugët e qytetit dhe çarshinë e vjetër, përfunduan para ndërtesës së komunës. Kërkojnë që të kthehen në bankat shkollore.

Mësimi online u bojkotua edhe në disa Shkolla Fillore rurale. Nga komuna e Strugës presin që Ministria e Arsimit t’i përgjigjet pozitivisht kërkesës së tyre për mësim me prani fizike në të gjitha shkollat në këtë komunë.

Nxënësit thonë se do të vazhdojnë me bojkotimin e mësimeve ndërsa paralajmërojnë protesta të reja për ditët në vijim.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...