Agjencia Zhurnal.KS
Auto

Studim, drejtuesit e BMW-së janë më të vrazhdët në trafik

Në vitet e fundit, teza se shoferët e BMW janë më të vrazhdët dhe në të njëjtën kohë më agresivët në trafik është bërë e zakonshme.

Raste të shumta nga praktika e mbështesin këtë, dhe disa studime thonë të njëjtën gjë. Më e fundit u krye nga Insurify.com, në një mostër të madhe prej 2.5 milionë pretendimesh sigurimesh që ata kanë në bazën e të dhënave.

Siç tregon studimi, shoferët e pasjellshëm më së shpeshti vozisin me bori dhe ata shpesh janë të gatshëm të kryejnë një shkelje më të rëndë, transmeton Telegrafi.

Nëse flasim për markat, atëherë BMW është në krye, ashtu si Audi dhe Acura, kështu që këto tre marka zënë 6 në 10 makina me drejtuesit më të pasjellshëm.

Në vendin e parë është BMW Seria 4, me më shumë se 60 shoferë për mijë, në vendin e dytë është BMW Seria 7 me 56.2 shoferë të vrazhdë për mijë.

Nga ana tjetër, drejtuesit më të mirë drejtojnë SUV të mëdhenj, por që nuk bien në sy, siç janë Nissan X-Terra, Honda Ridgeline dhe Range Rover.

Postime të ngjashme

Një Lotus “i ri” i vitit 2013 shitet për 70.000 dollarë

S.B.

Prodhuesi më i madh i veturave në Kinë do të lansojë rivalin e Teslas

S.B.

Megane 2021 i prin rrugës elektrike të Renaultit

S.B.

Hyundai paralajmëron nxjerrjen në treg të modelit Alcazar

admin

Nis prodhimi i Audi Q4 e-tron

admin

Elon Musk: Ne kemi bërë veturat më të mirë të të gjitha kohërave

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...