Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni TOP LAJM

Sulmi në Vjenë, njëri nga viktimat dyshohet të jetë nga Veleshta e Strugës

Shkup, 3 nëntor, zhurnal.mk – Në mesin e personave të vrarë në sulmet e armatosura mbrëmë në Vjenë të Austrisë, dyshohet të jetë edhe një 21 vjeçar nga Veleshta e Strugës.

Siç raportojnë disa mediume, bëhet fjalë për N.V, i cili gjatë sulmit ka qenë jashtë shtëpisë së tij.

Megjithatë, ky informacion akoma nuk është konfirmuar nga autoritetet austriake.

Deri tani janë konfirmuar pesë persona të vrarë, ndërsa 15 të tjerë janë lënduar.

Në mesin e personave të vrarë është edhe njëri nga sulmuesit, i cili sipas autoriteteve austriake është me prejardhje nga Maqedonia e Veriut.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...