Agjencia Zhurnal.KS
Teknologji

Telefoni i parë mobil me një kamerë poshtë ekranit

Ne mund të gjejmë zgjidhje të ndryshme për kamerat selfie në treg sot, dhe është e vështirë të thuhet se ekziston dikush që është perfekt.

Pavarësisht se ku ndodhet aparati fotografik, çdo zgjidhje ka të meta të caktuara. Një nga zgjidhjet e mundshme për të ardhmen që kompanitë kanë testuar për ca kohë është një aparat fotografik i fshehur plotësisht nën ekran, transmeton Telegrafi.

Në pak më pak se dy javë, më në fund mundëm të shohim telefonin e mençur të parë që ka një aparat fotografik të tillë, i cili do të jetë në dispozicion në treg. Kështu të paktën dje ata njoftuan nga ZTE, një kompani kineze.

Detajet zyrtare në lidhje me vetë telefonin, përveç emrit (ZTE Axon 20 5G) dhe kamerës së përparme poshtë ekranit, nuk dihen (sigurisht, nga emri është e qartë se ky është një model me mbështetje 5G), por thashethemet rreth harduerit kanë qarkulluar në internet për ca kohë.

Sipas këtij informacioni, Axon 20 5G duhet të ketë një ekran të madh me një diagonale (6.92 inç), tre kamera të pasme dhe, natyrisht, një kamerë të përparme 32 MP që do të fshihet nën ekran. Kompanitë si Xiaomi, Huawei dhe Oppo gjithashtu kanë njoftuar se po punojnë në teknologji të ngjashme. /

Postime të ngjashme

Tesla pranon bitcoin për shitjen e veturave

S.B.

Përdoruesit e Android-it raportojnë një numër problemesh me aplikacionet e tyre – ja si të zgjidhet problemi

S.B.

SpaceX shpreson të “lëshojë dhe zbresë” një prototip të ri të Starship këtë javë – pas shpërthimit të tri të tjerave

S.B.

Samsung dëshiron të sjellë një telefon inteligjent që paloset dy herë

S.B.

Shitet për 2.9 milionë dollarë postimi i parë në Twitter

S.B.

Nëse identifikoheni me më shumë se gjysmën e këtyre gjërave, ju jeni të fiksuar pas mediave sociale

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...