Agjencia Zhurnal.KS
Sport

Ter Stegen zemërohet me Gjermaninë, pasi s’u ftua për ndeshjet e nëntorit

Marc-Andre ter Stegen është i tërbuar me trajnerin e Gjermanisë, Joachim Low, i cili nuk e ftoi numrin një të Barcelonës për ndeshjet e ekipit kombëtar gjerman këtë muaj, pavarësisht se ai është riaftësuar plotësisht nga lëndimi.

Ter Stegen është ndër lojtarët e pakët të Barçës që nuk do t’iu bashkohen kombëtareve të veta përkatëse gjatë këtij muaji.

Portieri gjerman u rikthye nga lëndimi javën e kaluar dhe shkëlqeu në fitoren e Barcelonës kundër Dynamo Kiev në Ligën e Kampionëve, duke i bërë disa pritje mahnitëse madje.

Ai tregoi formë të lartë edhe në triumfin 5:2 kundër Real Betisit në fundjavë në La Liga, pavarësisht se mungoi për disa muaj pas operacionit që e bëri në gusht.

Duke qenë se Manuel Neuer e ka rikthyer vendin e titullarit në Kombëtare, duke e lënë Ter Stegenin zëvendësues, Joachim Low mbase nuk ka dashur të ngutet ta ftojë portierin e Barçës menjëherë pas riaftësimit nga lëndimi.

Por sipas mediave gjermane, Ter Stegen është i palumtur me vendimin e trajnerit të Kombëtares.

Postime të ngjashme

Policia i merr në pyetje zyrtarët e Kombëtares për rastin Muric-Zhegrova

M O

Nedved, kategorik

M O

Zyrtare: Sami Sermaxhaj emërohet trajner i Drenicës

M O

Coutinho-Odegaard, projektohet shkëmbimi

M O

Sonte miqësorja Kosovë – Lituani

M O

Vetëm pesë lojtarë nuk janë në shitje te Juventusi

M O

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...