Agjencia Zhurnal.KS
Bota

Tërmet i fuqishëm në Alaskë, paralajmërohet për cunami

Një tërmet i fuqishëm me intensitet prej 7.5 ballë e ka goditur zonën në jug të Ishujve Aleutian në Alaskë, që shkaktoi një paralajmërim për cunami, kumtoi Shërbimi gjeologjik i SHBA-së.

Qendra amerikane për paralajmërimin e cunamit kumtoi se tërmeti, i cili fillimisht u raportua si një tërmet me madhësi prej 7.4 ballëve, shkaktoi paralajmërime për cunami në Send Point, Kold Bej dhe Kodiak, të cilat janë të populluara pak.

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...