Agjencia Zhurnal.KS
Shqipëri

Tërmeti i 26 nëntorit/ 850 banesa do ribëhen nga e para përmes fondeve të Rindërtimit

850 banesa individuale të rrënuara nga tërmeti i 26 Nëntorit në Tiranë do të ringrihen nga e para përmes fondeve të Rindërtimit.

Këshilli Bashkiak i Tiranës në mbledhjen e fundit online ka miratuar 250 kontrata të reja për familjet që mbetën pa strehë nga kjo fatkeqësi natyrore.

Po ashtu Këshilli miratoi bonusin e qirasë për 21 familje të tjera që presin të futen në shtëpitë e reja pas tërmetit të 26 Nëntorit.

Një tjetër vendim i Këshillit Bashkiak ishte edhe ngritja e Agjencisë “Tirana Agrikulturë”, e cila do të ndërtojë tregun e parë agroushqimor publik në kryeqytet.

Tregu do të jetë tërësisht me produkte “Made in Tirana” dhe do të funksionojë si drejtori e Bashkisë së Tiranës dhe do të vendoset pranë njësisë administrative Baldushk.

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...