Agjencia Zhurnal.KS
Auto

Tesla me veturë të re: Më e shpejt, tre motorë dhe shumëçka tjetër

Tesla Model S Plaid do të kushtojë 140,000 dollarë.

Prodhuesi amerikan njoftoi se Model S Plaid do të fillojë shitjen në vitin 2021 dhe se do të jetë modeli më i shpejtë i prodhimit në botë kur të shfaqet në treg, transmeton Telegrafi.

Të paktën derisa të dalin në shitje makina si Rimac C_Two, Pininfarina Battista, Lotus Evia dhe Tesla Roadster.

Modeli S Plaid do të jetë kulmi i prodhimit të Tesla deri më tani.

Siç thonë ata në kompaninë Tesla, ajo do të përdorë tre motorë elektrikë me një fuqi totale të kombinuar prej mbi 1,100 kuaj fuqi!

Kjo, sipas tyre, është e mjaftueshme që makina të përshpejtojë nga 0 në 100 km / orë, në më pak se 2 sekonda.

Shpejtësia maksimale do të jetë 320 km / orë.

Postime të ngjashme

Një Lotus “i ri” i vitit 2013 shitet për 70.000 dollarë

S.B.

Prodhuesi më i madh i veturave në Kinë do të lansojë rivalin e Teslas

S.B.

Megane 2021 i prin rrugës elektrike të Renaultit

S.B.

Hyundai paralajmëron nxjerrjen në treg të modelit Alcazar

admin

Nis prodhimi i Audi Q4 e-tron

admin

Elon Musk: Ne kemi bërë veturat më të mirë të të gjitha kohërave

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...