Agjencia Zhurnal.KS
Auto

Tesla pëson ndërprerje të rrjetit duke i lënë pronarët të paaftë të lidhen me makina

Vëzhguesit thonë se është një nga ndërprerjet më të mëdha të kompanisë.

Tesla pësoi një ndërprerje të plotë të rrjetit me pronarët që nuk mund të lidheshin me makinat e tyre duke përdorur aplikacionin e firmës, transmeton lajmi.net.

Pronarët që përdorin telefonin e tyre si një çelës ende mund të hapin dhe të fillojnë makinat e tyre me Bluetooth por humbën përdorimin e shumë veçorive, sipas raporteve.

Vëzhguesit thonë se është një nga ndërprerjet më të mëdha të parë ndonjëherë nga Tesla.

Njerëzit paraqitën qindra ankesa në faqen e internetit DownDetector.com duke thënë se nuk mund të përdorin aplikacionet e tyre celular ose të kalojnë në linjat e shërbimit të klientëve të Tesla.

Pronarët e paneleve diellorë Tesla dhe paneleve Powerwall gjithashtu nuk mund të lidheshin me produktet. Disa lidhje mund të kthehen brenda 30 minutash. /Lajmi.net/

Postime të ngjashme

Një Lotus “i ri” i vitit 2013 shitet për 70.000 dollarë

S.B.

Prodhuesi më i madh i veturave në Kinë do të lansojë rivalin e Teslas

S.B.

Megane 2021 i prin rrugës elektrike të Renaultit

S.B.

Hyundai paralajmëron nxjerrjen në treg të modelit Alcazar

admin

Nis prodhimi i Audi Q4 e-tron

admin

Elon Musk: Ne kemi bërë veturat më të mirë të të gjitha kohërave

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...