Agjencia Zhurnal.KS
Teknologji

Tesla pranon bitcoin për shitjen e veturave

Gjiganti i veturave elektrike, Tesla, tani do të pranojë kriptovalutën bitcoin si pagesë për shitjen e veturave të saj në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka njoftuar shefi ekzekutiv i kompanisë, në Twitter.

Opsioni për blerjen me kriptovalutë tashmë figuron në uebfaqen e kompanisë.

Elon Musk ka thënë se opsioni për blerje me BTC do të jetë në dispozicion edhe në shtetet tjera “më vonë gjatë vitit”.

Njoftimi i ri vjen pasi kompania investoi më herët 1.5 miliardë dollarë në kriptovalutë. Atë kohë, BTC-ja u ngrit në shifra rekorde. Aktualisht një e tillë kushton rreth 56 mijë dollarë.

Postime të ngjashme

Përdoruesit e Android-it raportojnë një numër problemesh me aplikacionet e tyre – ja si të zgjidhet problemi

S.B.

SpaceX shpreson të “lëshojë dhe zbresë” një prototip të ri të Starship këtë javë – pas shpërthimit të tri të tjerave

S.B.

Samsung dëshiron të sjellë një telefon inteligjent që paloset dy herë

S.B.

Shitet për 2.9 milionë dollarë postimi i parë në Twitter

S.B.

Nëse identifikoheni me më shumë se gjysmën e këtyre gjërave, ju jeni të fiksuar pas mediave sociale

S.B.

Sony Playstion ndan 10 lojëra falas

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...