Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Tetovë: Nëntë transportues të rinj furgonësh zbulohen pa licencë

Tetovë, 30 shtator – Zhurnal.mk – Policia e Tetovës ka zbuluar edhe nëntë transportues të rinj furgonësh të cilët kanë kryer transport publik pa licencë përkatëse. Me aksionin prej 25 shtatorit ku u zbuluan shtatë transportues të këtillë, tani gjithsej janë përfshirë me sanksione 16 furgonë.

“Sektori për Punë të Brendshme Tetovë ka vazhduar me kontrolle të përforcuara për zbulim dhe sanksionim ligjor të automjeteve, gjegjësisht shoferëve të cilët kryejnë transport publik pa licencat e nevojshme, ndërsa bartësit e të cilëve janë Stacioni Policor për Siguri në Trafikun Rrugor dhe Departamentin për Krim Ekonomik. Janë zbatuar kontrolle dje nga ora 9 deri në orën 13 në rrugët rajonale Tetovë-Volkovi dhe Tetovë-Pirok. Pas ndriçimit dhe dokumentimit, pronarëve të automjeteve do t’u përgatiten parashtresa dhe kundërvajtje”, thotë Marjan Josifoski, zëdhënës i SPB Tetovë.

Në këtë aksion janë zbuluar dhe sanksionuar 17 persona të cilët nuk kanë përdorë maska.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...