Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë Kronika

Therje me thikë në Kaçanik, lëndohen dy persona

Dy persona kanë marr lëndime të rënda trupore pasi janë therur mjete të mprehta (thikë) nga një person tjetër.

Sipas raportit 24 orësh të Policisë së Kosovës, ngjarja ka ndodhur të hënën rreth orës 12:50 në rrugën “Qamil Ilazi”, në Kaçanik.

Siç thuhet në raport, të lënduarit janë dërguar për tretman mjekësor.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që i njëjti gjatë një përleshje ku ishin përdor edhe mjete të mprehta ka lënduar dy persona meshkuj kosovarë. Të lënduarit janë dërguar për tretman mjekësor. Me vendim të prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje”, thuhet në raport.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...