Agjencia Zhurnal.KS
Sport

Tifozët e Arsenalit të kthyer në tribuna kërkuan rikthimin e Ozilit në skuadër

Një tifoz i Arsenalit ka shfaqur një pankartë në shkallët e stadiumit ku kërkonte që mesfushori gjerman, Mesut Ozil, të kthehej në skuadër.

Për herë të parë pas tetë muajsh tifozët e Topçinjve u lejuan të ktheheshin në Emirates, me 2 mijë tifozët që ishin të pranishëm në ndeshjen e Ligës së Evropës ndaj Rapid Vienna e fituar nga vendasit me rezultat 4-1.

Maskota e klubit e njohur ‘Gunnersaurus’ ishte gjithashtu e pranishme pas një pushimi të gjatë, por nuk kishte asnjë shenjë për Ozilin edhe një herë.

Lojtari më i paguar i Arsenalit me pagë 350 mijë funtesh në javë, Ozil, nuk ka bërë asnjë paraqitje të vetme këtë sezon dhe u përjashtua nga skuadrat për ndeshjen e Ligës Premier dhe Ligës së Evropës.

Në fakt, ai nuk ka shkelmuar asnjë top që nga marsi pasi është ‘ngrirë’ plotësisht nga drejtuesit dhe trajneri Mikel Arteta.
Megjithatë, një tifoz i Arsenalit vendosi të marrë me vete një pankartë ku shkruhet “Kthejeni Mesutin” dhe ai arriti të dilte në TV.

Ozil ka pëlqyer thirrjet e tifozëve ku kërkohet që ai të kthehet në ekip, ndërsa ai lëshoi ​​një deklaratë të fortë duke vënë në dyshim ‘besnikërinë’ e klubit në përgjigje të përjashtimit të tij nga skuadra e Ligës Premier. /Telegrafi/

Postime të ngjashme

Policia i merr në pyetje zyrtarët e Kombëtares për rastin Muric-Zhegrova

M O

Nedved, kategorik

M O

Zyrtare: Sami Sermaxhaj emërohet trajner i Drenicës

M O

Coutinho-Odegaard, projektohet shkëmbimi

M O

Sonte miqësorja Kosovë – Lituani

M O

Vetëm pesë lojtarë nuk janë në shitje te Juventusi

M O

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...