Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Toçi për Zhurnal: Nuk do të merrem më me politikë

Shkup, 17 shtator, zhurnal.mk – Ish zv/ministrja e jashtme, dhe funksionare e lartë e ASH-së, Arta Toçi mbrëmë njoftoi se ka dhënë dorëheqje nga gjitha funksionet partiake sepse sipas saj kjo parti ka humbur idenditetin që ka pasur në fillim dhe nuk respektohet mendimi ndryshe.

Menjëherë pas dorëheqjes së saj nga strukturat e ASH-së, disa mediume kanë shkruar se mund të kalon në rradhët e Lëvizjes BESA.

Por Arta Toçi për Zhurnal ka përgënjeshtruar këto zëra duke theksuar se më asnjëherë nuk do të merret me politikë.

“Në asnjë mënyrë. Këto lajme janë totalisht të pavërteta. Unë kur kam dhënë dorëheqje nga ASH, kam dhënë dorëheqje nga politika dhe nuk do të merrem më me politikë”, tha për Zhurnal, Arta Toçi.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...