Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Tre pacientët e vdekur në 24 orët e fundit ishin Covid 19 negativ

IKSHPK-ja ka lëshuar një njoftim për media ku është sqaruar për komunikatën e sotshme. Nga ky institut kanë bërë të ditur se tre pacientët e vdekur në 24 orët e fundit ishin COVID-19 negativ.

“Instituti Kombëtar sqaron se brenda 24 orëve janë raportuar 3 raste të vdekjes të hospitalizuar në Klinikën Infektive dhe MIQ të QKUK dhe spitalin e Vushtrrisë me sëmundje shoqëruese dhe COVID pozitiv. Në momentin e vdekjes pacientët kanë qenë COVID negativ”, thuhet në njoftim.

IKSHP-ja sqaron se në raportin përfundimtar klinik diagnoza është gjendje pas COVID-19 dhe rezultatet laboratorike janë negative.

“Ministria e Shëndetësisë, QKUK dhe IKSHPK shprehin ngushëllimet më të sinqerta familjarëve me rastin e vdekjes së të afërmve të tyre”, thuhet nga ky institut.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...