Agjencia Zhurnal.KS
Teknologji

Twitter do të paralajmërojë përdoruesit që bëjnë “Retweet” pa lexuar përmbajtjen

Opsioni do të jetë aktiv vetëm në pajisjet Android për momentin por së shpejti do të ofrohet tek të gjithë telefonët. Rezultatet e testimi rrjeti social i publikuar në një cicërimë.

Rrjeti social i mikroblogimit Twitter do të lançojë një sistem të ri njoftimesh që inkurajojnë leximin e artikujve përpara ripublikimit të tyre. Platforma shpreson se kështu do të nxisë njerëzit të jenë të mirëinformuar.

Që prej Qershorit 2020 rrjeti social ka eksperimentuar me një funksion i cili shtyn përdoruesit të lexojnë artikujt përpara se ti bëjnë “Retweet.” Nëse Twitter mëson se nuk e keni hapur një artikull, do të merrni një njoftim që ju sugjeron ta lexoni.

Opsioni do të jetë aktiv vetëm në pajisjet Android për momentin por së shpejti do të ofrohet tek të gjithë telefonët. Rezultatet e testimi rrjeti social i publikoi në një cicërimë.

Platforma mësoi se 40% e njerëzve kanë hapur artikujt pasi kanë marrë paralajmërimin, 33% kanë bërë “Retweet” pasi e kanë hapur. Disa përdorues nuk kanë bërë fare “Retweet” pas leximit të artikullit. /PCWorld Albanian

Postime të ngjashme

Tesla pranon bitcoin për shitjen e veturave

S.B.

Përdoruesit e Android-it raportojnë një numër problemesh me aplikacionet e tyre – ja si të zgjidhet problemi

S.B.

SpaceX shpreson të “lëshojë dhe zbresë” një prototip të ri të Starship këtë javë – pas shpërthimit të tri të tjerave

S.B.

Samsung dëshiron të sjellë një telefon inteligjent që paloset dy herë

S.B.

Shitet për 2.9 milionë dollarë postimi i parë në Twitter

S.B.

Nëse identifikoheni me më shumë se gjysmën e këtyre gjërave, ju jeni të fiksuar pas mediave sociale

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...