Agjencia Zhurnal.KS
Ekonomi Maqedoni

Ulen çmimet e derivateve

Shkup, 7 shtator – Zhurnal.mk – Me vendimin e sotëm të Komisionit Rregullator për Energjetikë, çmimet e benzinës dhe dizelit do të lirohen, informon Zhurnal.

Sipas vendimit të ri, çmimet e benzinës do të lirohen për gjysmë denari, me çka çmiim i Eurosuper BS 95 do të jetë 59,50 denarë, ndërsa i BS 98 do të jetë 61,50 denarë.

Çmimi i ri i Euro Dizel lirohet për 1 denar e gjysmë dhe çmimi i ri do të jetë 50,5 denarë.

Edhe çmimi i vajit ekstra të lehtë lirohet për 1 denarë dhe çmimi tani është 50,5 denarë, aq dhe sa dizeli.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...