Agjencia Zhurnal.KS
Bota

Ushtarakët kinezë dhe amerikanë diskutojnë për përballimin e katastrofave

Ushtarakët kinezë dhe amerikanë nisën të mërkurën një seminar online për të ndarë përvojat mbi ndihmën humanitare dhe ndihmën gjatë katastrofave, bëri të ditur Ministria Kombëtare e Mbrojtjes të Kinës.

Ngjarja treditore e shkëmbimit të eksperiencave, e 16-ta e këtij lloji, do të mbulojë tema duke përfshirë nga pjesëmarrja e ushtrisë në përballimin e përmbytjeve dhe tajfuneve te roli i saj në parandalimin dhe kontrollin e pandemisë Covid 19, si dhe bashkëpunimin ushtarak-civil, bën të ditur “Xinhua”.

Seminari mbahet në Nanjing të Kinës dhe Hawai të Shteteve të Bashkuara përmes një lidhjeje video.

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...