Agjencia Zhurnal.KS
Bota

Ushtria e Azerbajxhanit çliron 21 fshatra të tjera dhe një qytezë nga pushtimi armen

Presidenti i Azerbajxhanit, Ilham Aliyev, njoftoi se 21 fshatra të tjerë dhe një qytezë janë çliruar nga pushtimi i Armenisë në vazhdën e operacioneve për çlirimin e territoreve të pushtuara, transmeton Anadolu Agency (AA).

“Ushtria heroike azerbajxhanase çliroi nga pushtimi fshatrat Nightgözlü, Aşağı Seyitahmetli dhe Zerger të rajonit Fuzuli dhe fshatrat Belend, Papı, Tulus, Hacılı dhe Tinli të rajonit Jabrayil. Rroftë ushtria azerbajxhanase. Karabaku është Azerbajxhan”, shkroi Aliyev në Twitter.

Në një postim tjetër, Aliyev po ashtu njoftoi çlirimin e qytezës Mincivan në rajonin Zengilan, si dhe fshatrave Hurama, Humarlı, Sarıl, Babaylı, Üçüncü Ağalı, Hacallı, Gırah Müşlan, Üdgün, Turabad, İçeri Müşlan, Melikli, Cahangirbeyli ve Baharlı.

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...