Agjencia Zhurnal.KS
Bota

Ushtria e Azerbajxhanit vazhdon t’u shkaktojë humbje forcave armene

Ushtria azerbajxhanase vazhdoi t’u shkaktojë humbje forcave armene, të cilat, përkundër armëpushimit, gjatë natës sulmuan ushtarët dhe vendbanimet e Azerbajxhanit.

Ministria e Mbrojtjes e Azerbajxhanit njoftoi se konfliktet vazhdojnë kryesisht në zonën Agdere, Agdam, Hojavend dhe Gubadli.

Në 24 orët e fundit, u shkatërrua një transportues i ushtrisë armene, dy sisteme raketore “Grad”, dy kulla komunikimi, pesë makina dhe një numër i madh ushtarësh.

Më tej theksohet se fronti është nën kontrollin e ushtrisë azerbajxhanase.

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...