Agjencia Zhurnal.KS
Teknologji

Varësia nga PUBG, për shkak të ndalimit të kësaj loje, një i ri në Bengali bëri vetëvrasje

Një i ri pësoi një fund tragjik dhe arsyeja për këtë është ndalimi i lojës së tij të preferuar video.

Ditë më parë shteti i Indisë kishte ndaluar disa aplikacione kineze e në mesin e tyre ishte edhe loja e famshme PUBG, dhe siç duket kjo nuk është pritur mirë nga shumë adhurues të kësaj loje, transmeton Telegrafi.

21-vjeçari nga Bengali, sipas Press Trust të Indisë, u vetëvar sepse nuk mund të luante PUBG Mobile, një lojë video që është ndaluar kohët e fundit në Indi.

Anëtarët e familjes së tij deklaruan se ai shkoi në dhomën e tij, dhe kur nëna e tij shkoi për ta parë, ajo hasi në një derë të mbyllur. Pasi ai nuk u përgjigj, nëna thirri fqinjët, dera u thye dhe ai u gjet i vdekur.

Sipas nënës së tij, i riu ishte jashtëzakonisht i irrituar në ditët e fundit sepse ai është mësuar të luajë PUBG Mobile, dhe policia konfirmoi se kjo ishte arsyeja e vetëvrasjes së tij.

Kujtojmë, qeveria e Indisë ka ndaluar PUBG Mobile, PUBG Mobile Lite dhe 116 aplikacione të tjera, duke përmendur arsye sigurie, raporton Digit.

Gjegjësisht, dyshohet se këto aplikacione mund t’i shërbejnë qeverisë kineze për të spiunuar popullatën e Indisë, kështu që ata u shpallën të padëshirueshëm dhe aksesi u shfuqizua plotësisht.

Postime të ngjashme

Tesla pranon bitcoin për shitjen e veturave

S.B.

Përdoruesit e Android-it raportojnë një numër problemesh me aplikacionet e tyre – ja si të zgjidhet problemi

S.B.

SpaceX shpreson të “lëshojë dhe zbresë” një prototip të ri të Starship këtë javë – pas shpërthimit të tri të tjerave

S.B.

Samsung dëshiron të sjellë një telefon inteligjent që paloset dy herë

S.B.

Shitet për 2.9 milionë dollarë postimi i parë në Twitter

S.B.

Nëse identifikoheni me më shumë se gjysmën e këtyre gjërave, ju jeni të fiksuar pas mediave sociale

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...